george r. r. martin

Game of Thrones dünyasının yaratıcısı olan George R.R. Martin’in yeni bir dizi için kolları sıvadığı ortaya çıktı.

Bu dizi projesine dair duyuruyu George R.R. Martin yaptı. Bir süper kahraman hikayesi olan Wild Cards’ı ekrana taşıyacağını açıkladı. Martin bu sefer ilk kez 1986 yılında piyasaya sürdü. Neredeyse 30 sene önce yazılan bu eser Marvel veya DC yapımları gibi bir süper kahramanın hikayesini anlatmasıyla dikkat çekiyor. Bu eserde uzaydan bir eser Manhattan’da gökyüzüne yayılıyor. Tabii sadece Manhattan ile sınırlı kalmıyor. Giderek tüm dünyaya yayılıyor. Bu virüsten etkilenen insanların %90’ı korkunç bir şekilde ölümle yüzleşiyor. %9’u ciddi deformansyonlara maruz kalıyor. Sadece %1’lik çok ufak bir kesim ise inanılmaz kabul edilebilecek güçler kazanıyor. Bir anlamda süper kahramanlara dönüşüyor. Tabii bu virüs dünyanın eskisinden çok farklı bir hale bürünmesine neden oluyor.

Ne Zaman Ekrana Geleceği Bilinmiyor

Romanın uyarlanması görevini Universal Cable Productions (UCP) üstlenecek. Uzun soluklu bu yapım kısa sürede televizyona taşınacak. Universal Cable Productions şimdiye kadar Mr. Robot, Colony, Suits, Royal Pains, Syfy’s The Magicians, 12 Monkeys ve Killjoys gibi dizilerin yapımcılığını üstlenmesiyle tanınıyor.

Enteresan bir konuya sahip olan Wild Cards’ta kimlerin rol alacağı, hangi kanalda ekrana geleceği ya da ne zaman izleyici karşısına çıkacağı henüz belli değil. Ancak Game of Thrones bittikten sonra dünyanın ilgisi bu yapıma dönebilir gibi görünüyor. Hele de süper kahramanların çok popüler olduğu günümüzde…