Ghostbusters film müziği

Bildiğiniz gibi Ghostbusters filmi tamamen kadınlardan oluşan yeni kadrosuyla beyaz perdeye uyarlanıyor. Bu yeni filmin de resmi film müziği de duyuruldu.

Pop-punk tarzındaki grup Fall Out Boy ve Hip-Hop şarkıcısı Missy Elliot bir araya gelerek Ghostbusters’ın 1984 yılındaki orijinal film müziği yeniden ele alarak, cover versiyonunu bizlere sundu.
Yeni şarkı hakkında çok fazla yorum yapmak istemiyorum. Ancak, belirtmekte yarar var bir kere bu şarkıyı dinledikten sonra geri dönüşünüz yok. Ben şahsen dinledikten hemen sonra şarkının orijinal versiyonunu açarak durumu toparladım.

Eh yani abartmazsak şarkı o kadar da kötü değil. Belirtmek gerekir ki Ghostbusters havası tamamen kaybolmuş. Dinleyip siz karar verin.

2016 yazında Twitter’da en çok konuşulan filmlerden olan Ghostbusters’ın özetiyse şöyle: Hayaletler üzerine bir kitap yazan Erin Gilbert ve Abby Yates, bu eserin piyasaya çıkmasının ardından akademik çevrelerde alay konusu oluyor. İkili aldıkları tepkiler nedeniyle akademisyenlikten atılıyor. Tüm bunlar yaşanırken Manhattan hayaletler tarafından istila ediliyor. Erin ile Abby hayaletler konusundaki bilgilerine güvenerek güçlerini Jillian Holtzmann ve Patty Tolan ile birleştiriyor. Bu dört kadın bir araya gelip istilacı hayaletlere karşı mücadele vermeye başlıyor. Elbette bir yandan işlerinden atılmanın intikamını da almak istiyorlar.

Yeni Ghostbusters filmi Amerika’da 15 Temmuz’da vizyona girecek. Bu çok konuşulan yapımı ülkemizde 29 Temmuz tarihinden itibaren izleyebileceğiz.