Antik Mısır tanrılarından esinlenmesiyle dikkat çeken Gods of Egypt filmi için Super Bowl‘a özel tanıtım paylaşıldı.

Yönetmen koltuğunda Alex Proyas‘in oturduğu filmin senaryosunu Matt Sazama ve Burk Sharpless birlikte kaleme aldı. Türkçe ismi Mısır Tanrıları olan filmdeyse başrolü iki ünlü oyuncu paylaşıyor. 300, RocknRolla, Olympus Has Fallen, How to Train Your Dragon ve P.S. I Love You filmleriyle tanınan Gerard Butler bu sefer Karanlığın Tanrısı Set‘i canlandırıyor. Ona Game of Thrones‘ta Jaime Lannister rolüyle tanıdığımız Nikolaj Coster-Waldau eşlik ediyor. Danimarkalı oyuncu yakın zamanda En chance til, The Other Woman, Tusen ganger god natt ve Oblivion gibi yapımlarla karşımıza çıkmıştı. Bu filmde de Mısır tanrılarından Horus‘a hayat veriyor. Oyuncu bu sefer izleyicilerin destek çıkacağı tarafta yer alan bir karakterle karşımıza çıkıyor.

Summit Entertainment, Thunder Road Pictures ve Mystery Clock Cinema ortaklığında beyaz perdeye taşınan filmin dağıtımcılığını Lionsgate üstleniyor. 127 dakika uzunluğunda olması beklenen filmde Karanlığın Tanrısı olarak bilinen Set, Mısır İmparatorluğu‘nda gücü ele geçiriyor. Kitleleri korkutarak kendi saflarına katıyor. Bu yüzden de imparatorlukta karmaşa ve çatışma hüküm sürmeye başlıyor. Aslen sıradan bir hırsız olan Bek, sevdiği kadını kurtarmak istiyor. Bu yüzden de Mısır tanrılarından Horus ile birlikte çalışması gerekiyor. İkili güçlerini birşeştirerek Set‘in saltanatına son vermeye ve Bek‘in aşık olduğu kadını kurtarmaya çabalıyor.

Filmde Gerard Butler ve Nikolaj Coster-Waldau‘nın yanı sıra Elodie Yung, Brenton Thwaites, Chadwick Boseman, Courtney Eaton, Abbey Lee, Rufus Sewell, Geoffrey Rush gibi oyuncular karşımıza çıkıyor.
Henüz vizyona girmemesine rağmen Gods of Egypt filmi farklı tartışmalarla gündeme gelmeyi başarmıştı. Aslen Mısırlı olması gereken karakterleri beyaz oyuncuların canlandırması bu tartışmalardan en fazla dikkat çekeniydi. Bilindiği üzere Hollywood sineması son zamanlarda bu tarz tercihlerinden dolayı büyük eleştirilere maruz kalıyor. Yakın zamanda benzer bir mevzu Oscar Ödülleri’yle patlak vermişti. Akademi’nin yeni kararlarıyla birlikte gerginlik son bulmuştu.

Gods of Egypt, Amerika’da 26 Şubat‘ta vizyona girecek. Filmin ülkemizde de bu civarlarda izleyicilerle buluşması bekleniyor. Paylaşılan bir dakika uzunluğundaki tanıtımı hemen aşağıda bulabilirsiniz.