gotham

Amerika’da Fox kanalında ekrana gelen Gotham da yeni yayın dönemine hazırlanıyor. Üçüncü sezonuyla karşımıza çıkacak olan yapımdan yeni fotoğraflar paylaşıldı.

Bildiğiniz gibi Gotham aslen DC çizgi romanlarına dayanıyor. Batman’in koruyuculuğunu üstlendiği şehrin ondan önceki halini ekrana taşıyor. Hikaye Bruce Wayne’in annesiyle babasının ölmesinin ardından başlıyor. Ancak ana kahraman olarak karşımıza Komiser Jim Gordon çıkıyor. Gotham şehrinde adalet yollarından kötülüğe karşı mücadele vermeye çabalıyor. Öte yandan bizler de Bruce Wayne’in çocukluğuna, aşina olduğumuz diğer karakterlerin kökenlerine, hatta o dönemde aktif olmaması gereken kötü adamlara yakından bakma fırsatı buluyoruz. Dizi elbette bu son maddeden dolayı oldukça fazla eleştiri alıyor. Bazı bölümleri çok beğenilirken, bazıları yerden yere vuruluyor. Yapım bir türlü istikrarlı bir ilerleyiş sağlayamıyor.

Tüm bunlara rağmen Gotham şehrinin ele alınması Batman sevenleri çekmeyi başarıyor. Reytinglerden memnun olan Fox kanalı da diziye üçüncü sezonla devam ediyor. Bruno Heller tarafından yaratılan dizinin başrolünde Ben McKenzie yer alıyor. The O.C. ile ünlenen oyuncu burada Jim Gordon karakterine hayat veriyor. Ona Donal Logue, Michael Chiklis, Sean Pertwee, Robin Lord Taylor, Erin Richards, David Mazouz ve Camren Bicondova gibi oyuncular eşlik ediyor.

The Court of Owls Geliyor!

Dizinin üçüncü sezonu meşhur bir Batman hikayesi olan The Court of Owls’u ele alacak. Normalde Batman’in yetişkinliğinde geçen öykünün ne şekilde ele alınacağı şimdiden büyük merak konusu…

Gotham’ın üçüncü sezonu 19 Eylül’de başlıyor. Yeni bölümlerden karakter portrelerini hemen aşağıda bulabilirsiniz.

gotham

gotham

gotham

gotham

gotham

gotham

gotham

gotham