Techradar’ın haberine göre, Grand Theft Auto’nun Japonya’nın başkenti Tokyo’da geçmesi muhtemelmiş.

Oyunun yapımcı firması Rockstar, ışıltılı şehir Tokyo’yu birkaç yıl önce ziyaret etmiş ve GTA oyunu için bir değerlendirme yapmış. Ancak, şirket içinden alınan bilgiye göre Rockstar GTA’nın Tokyo’da geçme fikrini rafa kaldırmış. Yeni bir oyuna başlamadan önce oyunun geçeceği yere ziyaretler düzenleyen, oranın yerlileri ile konuşan ve o bölgenin verdiği hissi anlamaya çalışan Rockstar bu bağlamda da Tokyo ziyaretleri yapmış.

Bu konuda içeriden bilgileri veren Techradar’ın kaynağı, GTA 3 ve Vice City dönemlerinde Grand Theft Auto: Tokyo fikrinin çok popüler olduğu ve Rockstar’ın ciddi anlamda oyunu buraya taşımayı düşündüğünü belirtmiş. Ancak, Tokyo’nun yol sisteminden dolayı bu fikirden vazgeçilmiş. Hatta o dönemde Take-Two Interactive GTA’nın bazı isimlerinin haklarını satın almış. Bunlardan biri GTA: Bogota iken, diğeri de tabii ki GTA: Tokyo.

O dönemlerde bu fikri cazip bulan Rockstar, oyunun Amerika dışına taşınmasının çok zor olacağı kararına varmış. Yani düşününce bir sürü araba, oyun içindeki markalar ve birçok detay Amerika değil, oyunun geçeceği o ülkeye özgü olacak.

Şirket içindeki aynı kaynak aynı zamanda Grand Theft Auto 6 üzerinde çalışmaların başladığını da söylemiş. Ancak, oyunun henüz hangi ülkede ve/veya şehir geçeceği belirlenmemiş. Tokyo’yla ilgili bu kadar bilgi sızdırılmasının ardından da GTA 6’nın Japonya’da geçebileceği ile ilgili söylentiler de ister istemez arttı. Belki de gerçekten Grand Theft Auto: Tokyo gelir.

Acaba Rockstar GTA’yı farklı bir ülkeye taşıyacak mı? Siz ne düşünüyorsunuz?