Grim Dawn

Crate Entertainment’ın yapımcılığını üstlendiği Grim Dawn, ilk olarak 2010 yılında duyurulmuştu.

Diablo klonu olan ve Titan Quest’in grafik motoruyla geliştirilen oyun başarılı bir Kickstarter kampanyasının ardından geliştirilmeye başlanmıştı. 2013 yılında ise erken erişime açılan oyun artık sona geldi. 25 Şubat yani perşembe günü oyun resmi olarak Steam üzerinden satışa sunulacak!

Eğer Diablo oynadıysanız ve sevdiyseniz hatta ve hatta Torchlight veya Titan Quest de oynadıysanız, Grim Dawn’un tam size göre olduğunu söyleyebilirim. Viktoria Dönemi esintilerini gördüğümüz, 4 bölümden oluşan bir dünya bizi karşılıyor. Oyun başında kadın veya erkek bir karakter yaratıp, sınıfımıza oyun içinde karar veriyoruz.

Grim Dawn

Oyunun sınıf sistemi ise çok fazla bir yenilik sunmasa da, çeşitlilik ve çifte sınıf seçenekleriyle cezbedici bir hale geliyor. Oyunda toplamda 6 adet sınıf bulunuyor ve her sınıfında detaylı bir yetenek ağacı bulunuyor. Çifte sınıf ile oyunda 15 adet sınıfa sahip oluyorsunuz demek hiç de yanlış olmaz!

Diablo 3’ün hayal kırıklığı olduğunu hatırlarsak, Grim Dawn’un fazlasıyla cezbedici olduğunu söylemek pek de yanlış olmaz. Oyunu Steam üzerinden satın alabilirsiniz.