Han Solo Çizgi Roman

Star Wars evreninin popüler isimlerinden olan Han Solo, kendine özel çizgi romanına gün sayıyor.

Entertainment Weekly’nin haberine göre, Marvel tarafından yayımlanacak olan çizgi roman, Star Wars’un ilk filmiyle Star Wars: Episode V – The Empire Strikes Back arasındaki zaman aralığında geçecek. Han Solo’ya odaklanan bu çizgi roman haziran ayından itibaren satışa sunulacak.

Astonishing X-Men ve Monstress serilerinden tanıdığımız Marjorie Liu Han Solo’yu çizgi romana aktaracak. Liu, hikayeyle ilgili olarak Han Solo’nun kendi politik görüşüne karar vermesini ve tüm bu savaşlara katılmasından önceki zamanı anlatacak.

Han Solo Çizgi Roman

Liu ayrıca çizgi romanda Han Solo’nun tüm hayatı boyunca katılmak istediği ve fırsat bulduğunda da Leia tarafından göreve yollanıp kaçırdığı Dragon Void Run’ın da anlatılacağını söyledi.

Çizgi roman hakkında doğrulanan bilgilerden birisi akla ilk gelen karakterden Chewbacca’nın daha hikayeye dahil olacağı oldu. Tabii ki Leia da hikayedeki yerini alacak. Mini seri haziranda başlayacak ve sadece 5 sayı şeklinde yayımlanacak.

Bu önemli hikayeyi devralacak olan Liu, kendi ahlak kurallarını takip eden süper bir karakter olan Han Solo’yu yazmanın hep hayali olduğunu da söyledi.

Umuyoruz ki başarılı bir çizgi roman okuruz!