harley quinn ve joker

Ağustos ayı başında vizyona giren Suicide Squad birçok açıdan eleştiri oklarına maruz kaldı. En çok dile getirilen konulardan birisi de Harley Quinn ile Joker arasındaki ilişkiydi. Paylaşılan son fotoğraf filmden kesilen sahnelerden ufak bir örneği gözler önüne seriyor.

Hepimizin bildiği üzere Suicide Squad filmi DC çizgi romanlarından beyaz perdeye aktarıldı. Çizgi roman hayranı olanlar burada yer alan birçok karakteri çoktan yakından tanıyordu. Hatta hangi kahramanın ne şekilde yansıtılacağına dair endişeleri vardı. Bunlar arasında Harley Quinn ve Joker başı çekiyordu. Batman v Superman: Dawn of Justice filminin yoğun eleştiri bombardımanın tutulmasının ardından Warner Bros. aynı fiyaskoyu bir kez daha yaşamak istemiyordu. Bu sebeple Suicide Squad’ın bazı sahnelerinin tekrar çekildiği iddia edildi ve bu haberler yalanlandı. Ardından test izleyicilerinin tepkileri doğrultusunda bazı sahneler filmden çıkartıldı. Daha hafif, eğlenceli bir film haline getirilmeye çalışıldı. Elbette bu çabanın sonucu da pek iyi olmadı. Çizgi romanlara aşina olanlar Harley Quinn ve Joker arasındaki ilişkinin dinamiklerini orijinaline bağlı bulmadı.

Sahneler Ne Kadar Değişti?

Burada ikili arasındaki ilişki daha romantik bir şekilde tasvir ediliyordu. Joker ele geçirilen Harley Quinn’in peşine düşüyor, ona saygısızlık edenlere dersini veriyordu. Ancak filmin orijinalinde durum pek de böyle değildi. Rolling Stone Brezilya’da yayımlanan fotoğraflarda Joker, Harley Quinn’e parmak sallarken görülüyor. Harley de bulunduğu durumdan pek memnun görünmüyor. Bu da Suicide Squad’da sahnelerin ne derece kesilip değiştirildiğini gözler önüne seriyor.

Harley Quinn ve Joker arasındaki ilişkinin orijinal halini görebilmek için Suicide Squad’ın Bluray versiyonunu beklememiz gerekecek.