Peggy Carter karakterine hayat veren Hayley Atwell, Steve ile küçük yeğeni Sharon arasındaki yakınlaşma hakkında ilgi çekici açıklamalarda bulundu.

Marvel Stüdyoları’nın ilk filmlerinden Captain America: The First Avenger’da Steve Rogers ve Peggy Carter’in birbirlerine aşık olmalarına şahit olmuştuk. Ardından Captain America’nın 70 yıl donmasıyla birlikte ikili arasındaki yaş farklı ciddi miktarda açılmıştı. Peggy Carter kendi maceralarına Agent Carter dizisiyle devam ederken, Steve Rogers günümüzde The Avengers ekibine katıldı. Son vizyona giren filmi Captain America: Civil War’da da Peggy’nin ufak yeğeni Sharon Carter ile aralarında bir yakınlaşma yaşandı.

Sevilen oyuncu Hayley Atwell’e IGN ile yaptığı röportajda bu romantik yakınlaşma soruldu. Atwell “Bence Peggy şu an mezarında dönüyordur. ‘Hayır!’ diye düşünüyordur. Kendisine mavi bir serum enjekte edip bir süper düşmana dönüşmek, önce Sharon’ın sonra da Steve’in kıçına birer tekme atmak istiyordur.” şeklinde şakalı bir cevap verdi. Ardından kendi görüşlerini “Benim hissettiğim şu… Ben büyük halamın sevgiliyle çıkmak istemezdim. Enseste dair bir sınırı aşıyormuşum gibi hissederdim. Üstelik Peggy daha yeni öldü. Bu oldukça saygısızca bir karar gibi hissediyor.” şeklinde ifade etti.

Bunun üzerine Marvel’in yeni çizgi romanlarında Captain America’nın Hydra ajanı çıkmasına da değindi. Yeğeni için çok daha iyi bir adam isteyeceğini, bu karışık meselelerin sorun olacağını dile getirdi.

Elbette bu yakınlaşmadan memnun olmayan tek isim Hayley Atwell değil. Marvel filmlerini sevenlerin bir kısmı Sharon ve Steve arasında bir ilişkinin dayanağı olmadığını hissediyor. Bu sebeple de buna karşı çıkıyor. Benzer bir durum Bruce Banner ile Natasha Romanoff yakınlaşmasında yaşanmıştı. Age of Ultron’u izleyenler filmin bu yanından memnun olmamıştı.