Heidi

Yılların eskitemediği kült çizgi dizi Heidi, TRT Çocuk ekranlarına geri dönüyor! Hem de 3D olarak!

Ülkemizde geçmiş yıllarda ve özellikle 80’li ve 90’lı yıllara damgasını vurmuş olan ikonik çizgi dizi, yenilenen 3D versiyonu ile TRT Çocuk ekranlarında bir kez daha yayımlanacak. O dönemde çocuk olan bizler (belki de bugün artık ebeveyn olduk bile), o yıllara geri dönecek ve bu yeni versiyonu ile Heidi’yi yeniden izleyebileceğiz. Nostalji dünyasının belki de en kült isimlerinden olan bu çizgi diziyi belki de artık çocuklarımızla birlikte izleyeceğiz.

TRT Çocuk ekranlarında tüm ailenin birlikte izleyebileceği çizgi dizi, Alp Dağları’nda dedesi ile yaşayan küçük kız Heidi’nin yaşadığı birçok serüveni konu alıyor. İsviçreli yazar Johanna Spyri’nin aynı adlı kitabından uyarlanan Heidi, birçok farklı dilde yayımlanasının yanında, çocuk hikayeleri klasikleri arasındaki yerini de hiç kaybetmedi.

Çocuklara ufak şeylerle mutlu olmayı ve gündelik yaşamdan gerçekçi kesitler sunmasıyla, dünya tarihinin en çok izlenen ve de en çok okunan çocuk hikâyelerinin başında geliyor.

Heidi 3D versiyonu ile 18 Haziran Cumartesi günü saat 18.00’de ilk bölümü ile izleyici ile buluşacak, yaz boyunca TRT Çocuk ekranlarında olacak.