DC Comics’in ana evreninden/hikayesinden bağımsız olan başka çizgi roman serileri de var. DC bu hikayeleri Elseworld kategorisinde yayınlıyor. Bu serilerin bazıları da gerçekten çok başarılı. Hatta zaman zaman ana hikayelerin önüne bile çıkabiliyor. Şahsi bir yorum da yaparsam, Kingdom Come en iyi hikayelerden bir tanesi. Hatta DC Comics’in en iyi ilk 5 listesinde kesinlikle yer vereceğim bir hikaye.

Bu hikayede de yaşlanmış DC Comics süper kahramanlarını okuyoruz. Yaşlanan süper kahramanlar, yeni nesil süper kahramanlar tarafından biraz kenara itilerek sahneden indirilmiştir. Bunun sonuncunda da Superman ve diğerleri emekliye ayrılmış durumdadır. Yeni nesil süper kahramanlar artık dünyayı koruma görevini üstlenmiştir. Ancak, eski süper kahramanların sahip olduğu o ahlaki değerler, kimseyi öldürmeme gibi kesin çizgiler bu yeni nesil tarafından değer görmemektedir. Özellikle bu yeni süper kahramanların Kansas’ta yaptığı katliamdan sonra işler biraz karışır. Bu değerlere hala sahip olan Superman, Justice League yeniden kurar. Kendisinin karşısında da bu yeni süper kahraman birliği Magog Battalion, Lex Luthor’ın Mankind Liberation Front’u (Altın Çağ kötülerinden oluşan bir ekip) ve Batman’in Outsiders’ı (Justice League’e karşı olan kahramanlar) durmaktadır.

Çizgi roman hayranlarının da çok sevdiği bir hikaye olan Kingdom Come’ı beyaz perdede görmek isteriz, istiyoruz. Twitter kullanıcısı SPDRMNKYXXIII Henry Cavill’in Kingdom Come Superman’i olarak gösteren bir çalışma paylaştı. Sonuç ise muazzam olmuş.