Death Stranding

Hideo Kojima E3 konferansına resmen damga vurdu! Yeni oyunu Death Stranding’i duyuran Kojima, ilk tanıtıcı videoyu da bizlerle paylaştı.

PlayStation 4’e özel olacak olan oyun Death Stranding’in ana karakteri de Norman Reedus olacak. the Walking Dead’den tanıdığımız başarılı oyuncu daha önce Kojima’yla Konami’nin Silent Hill projesinde çalışmış ancak, Konami ve Kojima arasındaki sorunlardan dolayı bu proje gerçekleşmemişti. Bunun sonucunda da Norman Reedus da projeden uzaklaşmıştı.

Görünen o ki, Reedus ve Kojima birbirlerinden fazla uzak kalamamış ve Hideo Kojima’nın yeni oyununun baş rolünde Norman Reedus yer alarak, karşımıza geliyor!

Tanıtıcı videodan gördüğümüz kadarıyla tüm canlıların ölü olduğu bir sahilde başlayan hikaye, Norman Reedus ve bir bebekle arasındaki yapay göbek bağını görüyoruz. Aynı zamanda daha sonra ayağa kalkan Reedus’un karnındaki çarmıha benzeyen yara izi de dikkatlerden kaçmıyor.

Oyuna aynı zamanda PS4’ün mimarlarından olan Mark Cerny de katkıda bulunuyor. Henüz oyunla ilgili çok fazla bir detay verilmese de, PlayStation 4’e özel olacağını biliyoruz. Oyunun resmi çıkış tarihi ise henüz belirtilmedi.