Netflix’in sevilen dizilerinden House of Cards, mart ayında ekrana dönecek. Sonunda deni bölümler için uzun bir tanıtım paylaşıldı.

Aynı isimdeki İngiliz mini dizisinden Netflix için uyarlanan House of Cards, ilk sezonundan bu yana büyük ilgi görmeye devam ediyor. Bu başarılı diziyi Beau Willimon yarattı. Asıl hikaye de Michael Dobbs’un aynı isimdeki kitabından esinleniyor. Politik drama türündeki bu dizide başrolleri Kevin Spacey ve Robin Wright paylaşıyor. Tecrübeli oyuncu Kevin Spacey’i American Beauty, L.A. Confidential, The Usual Suspects ya da Moon filmleriyle tanıdık. Oyuncu aynı zamanda The Usual Suspects ve American Beauty filmleriyle iki kere Oscar Ödülü’ne layık görüldü. Robin Wright da akıllarımızda Forrest Gump, The Princess Bride ve Santa Barbara gibi yapımlarla yer etmişti. Sevilen oyuncu House of Cards’taki başarılı performansıyla 2014 yılında Golden Globe kazandı.

House of Cards, hırslı bir politikacı olan Francis Underwood’un gücü elde etmek için verdiği mücadeleyi ekrana taşıyor. Eşi Claire de bu süreçte ona destek çıkan isimlerden biriydi. Gözünü iktidar bürüyen çift Amerika’nın en güçlüleri olmak için amansız bir mücadele veriyordu. Fakat onların bu dayanışması dördüncü sezonda bozuluyor. Bu da işleri farklı bir boyuta taşıyor.

Sevilen dizinin dördüncü sezonunda Kevin Spacey ve Robin Wright’ın yanı sıra Ellen Burstyn, Cicely Tyson, Cicely Tyson, Joel Kinnaman, Michael Kelly, Mahershala Ali, Jayne Atkinson, Derek Cecil, Nathan Darrow, Kim Dickens, Elizabeth Marvel, Dominique McElligott, Molly Parker ve Paul Sparks rol alıyor. The Killing ile tanınan Joel Kinnaman’ın House of Cards’ın oyuncu kadrosuna katıldığı da geçtiğimiz hafta Netflix tarafından duyurulmuştu.

House of Cards, dördüncü sezonuyla 4 Mart’ta Netflix üzerinden yayımlanacak. Dizi için paylaşılan uzun tanıtımı hemen aşağıda bulabilirsiniz.