Popüler seri Hunter x Hunter’ın mangakası Yoshihiro Togashi 2 bölümlük kısa bir manga ile karşımıza gelmeye hazırlanıyor. Togashi’nin yeni hikayesi nasıl olacak acaba?

Shueisha’nın Grand Jump Magazine önemli bir duyuru yaptı. Sevilen mangaka Togashi yeni bir hikaye ile karşımızda olacak. Akuten Wars ismindeki bu manga aslında Togashi’nin daha önce üstünde çalıştığı bir hikayeyi konu alacak. Çizimlerini ise genç mangaka Hachi Mizuno yapacak. Bu kısa manganın ilk bölümü 23 Ağustos tarihinde yayınlanacak. İkinci bölümü ise 25 Ekim tarihinde karşımızda olacak.

Hunter x Hunter’ın sık sık ara vermesini düşününce, 2 bölümlük manga Togashi-sensei için uygun olacaktır diye düşünüyorum. Aslında ciddi olarak bakınca one-shot kapsamında değerlendirebileceğimiz bu manga, uzun soluklu bir seriye dönüşebilir. Okuyuculardan gelecek yorumlara göre 2 bölümden fazlasını görebiliriz. Böyle bir olasılığı düşününce Togashi’nin HxH geçmişi biraz üzücü oluyor. Ama bir yandan da Togashi’nin sadece hikayeyi yazması hatta kaynaklara göre zaten hazır bir hikaye olması umut verici bir durum. Mizuno’nun düzenli bir şekilde çizim yapacağına inanıyorum. 23 Ağustos’ta ilk bölümü hep birlikte inceleme altına alırız.

Yoshihiro Togashi Akuten Wars