Ice Age ya da bizlerin bildiği ismiyle Buz Devri hikayesine beşinci filmle devam ediyor. İsmi Ice Age  5: Collission Course olan yapımdan son tanıtım izleyicilerin beğenisine sunuldu.

Buz Devri serisi 20th Century Fox stüdyoları tarafından beyaz perdeye taşınıyor. İlk film 2002 senesinde vizyona girmiş ve büyük beğeni toplamıştı. Durum böyle olunca devam hikayelerinin arkası da kesilmedi. Son olarak 2012 senesinde vizyona giren Ice Age: Continental Drift (Buz Devri: Kıtalar Ayrılıyor) dünya genelinde 2.8 milyar dolar gişe hasılatı elde etmişti. Bu başarısı ile serinin en fazla kazandıran filmi olmuştu. Hala büyük ilgi gören hikaye beşinci filmle devam ediyor.

Ice Age  5: Collission Course’da sevimli sincabımız Scrat, evrende kozmik olaylar zincirini başlatıyor. Onun neden olduğu sorunlar yüzünden dünyadaki yaşam tehlikeye giriyor. Sid, Manny, Diego ve ekibin geri kalanı kendilerine güvenli bir yer bulmak üzere harekete geçiyor. Evlerinden ayrılmalarına neden olan bu macera sayesinde egzotik yerler görüp, renkli karakterlerle tanışıyorlar.

Mike Thurmeier ve Galen Chu tarafından yönetilen yeni projenin orijinal versiyonunda Ray Romano (“Everybody Loves Raymond”), John Leguizamo (“Carlito’s Way”), Denis Leary (The Amazing Spider-Man), Queen Latifah (Barbershop 2: Back in Business), Simon Pegg (Star Trek Beyond), Jennifer Lopez (Out of Sight), Neil deGrasse Tyson (Cosmos: A Spacetime Odyssey), Jesse Tyler Ferguson (Modern Family), Jessie J (Grease Liv”), Keke Palmer (Scream Queens), Adam DeVine (Pitch Perfect)Wanda Sykes (Curb Your Enthusiasm), Melissa Rauch (The Big Bang Theory), Michael Strahan (Live! with Kelly and Michael),  Nick Offerman (Parks and Recreation), Stephanie Beatriz (Brooklyn Nine-Nine) ve Max Greenfield (New Girl) gibi ünlü isimler seslendirme yapıyor.

Ice Age  5: Collission Course, Amerika’da 15 Temmuz’da vizyona girecek. Filmin ülkemizde ne zaman izleyici karşısına çıkacağı bilinmiyor.