Büyük, küçük herkesin severek izlediği Ice Age serisi Collision Course filmiyle devam ediyor. Bu merak edilen yapım ülkemizde 15 Temmuz’da vizyona girecek.

Minik sincabımız Scrat’ın çok sevdiği meşe palamudunu takibi onu kazara Buz Devri Dünyası’nı tehlikeye atacak bir noktaya fırlatıyor. Sid, Manny, Diego ve ekibin diğer üyeler, kendilerini kurtarmak için evlerini terk etmek zorunda kalıyor. Egzotik topraklara doğru başlayan yolculukları karşılaştıkları yeni yüzlerle birlikte eğlenceli bir maceraya dönüşüyor. İzleyicileri Geotopia adındaki yepyeni bir kozmik dünya ile tanıştıracak olan Buz Devri, sevilen karakterlerin bu dünyadaki yeni macerasına bizi davet ediyor.

Büyük Çarpışma Fikri Nereden Çıktı?

Serinin yapımcılarından Lori Forte bu yapımı “İlk filmde, kahramanlarımızın müzeyi andıran buz bir geçidin arasından yürüdüğü bir sahne vardı. Buzların içinde tarihi bir balık, bir dinazor, henüz evrimini tamamlamamış Sid ve bir uzay gemisi bulunuyordu. O uzay gemisinin her zaman ilgi çektiğinin ve günün birinde keşfedeceğimiz bir mitolojisinin olduğunun farkındaydık ancak o zamanlar onun ne olduğunu tam olarak bilmiyorduk. “Artık Buz Devri’nde o parçaya dönmenin ve Büyük Çarpışma’nın zamanının geldiğine karar verdik.” sözleriyle özetliyor.

Mike Thurmeier ve Galen Chu tarafından yönetilen yeni projenin orijinal versiyonunda Ray Romano, John Leguizamo, Denis Leary, Queen Latifah, Simon Pegg, Jennifer Lopez, Neil deGrasse Tyson, Jesse Tyler Ferguson, Jessie J, Keke Palmer, Adam DeVine, Wanda Sykes, Melissa Rauch, Michael Strahan, Nick Offerman, Stephanie Beatriz ve Max Greenfield gibi ünlü isimler seslendirme yapıyor.

Ice Age  5: Collission Course ya da Türkçe ismiyle Buz Devri: Büyük Çarpışma, 15 Temmuz’da izleyici karşısına çıkacak.