iftarlık gazoz

Başrollerini Cem Yılmaz ve Berat Efe Parlar’ın paylaştığı İftarlık Gazoz filmi 23. Uluslararası Adana Film Festivali’nde Altın Koza için yarışacak.

Yüksel Aksu’nun senaryosunu yazıp yönettiği İFTARLIK GAZOZ, bu yıl hakkında en fazla konuşulan ve basında haberi çıkan film olarak istatistiklere geçerken 23. Uluslararası Adana Film Festivali’nin yarışmalı bölümüne seçilen 12 film arasında yer aldı.

Cem Yılmaz burada ilk kez Egeli bir karakteri canlandırdı. Ona şimdiden geleceğin yıldızı olarak değerlendirilen çocuk oyuncu Berat Efe Parlar eşlik etti. Yapım ayrıca Macit Koper, Yılmaz Bayraktar, Ümmü Putgül, Okan Avcı, Greta Fusco gibi oyuncuları karşımıza çıkarttı.

İftarlık Gazoz Neyi Anlatıyor?

İlgi çeken yapım gazozların kapakları açılınca aynı duyguda buluşan Anadolu insanının yaşadıklarını, üzüntü ve neşeyi birlikte paylaşmalarını konu ediyor. 70’ler Türkiye’sinin zorlu günlerine rağmen aralarındaki samimi ve güçlü bağları Ramazan ayının ilk günlerinde yaşadıkları üzerinden çırak Adem’in gözünden anlatıyor. Film “Her şey bir niyetle başlar” sözünü film boyunca izleyicinin yüreğine fısıldarken, darbe ertesi dönemlerin acımasızlığına da dolaylı olarak dikkati çekiyor.

İftarlık Gazoz, 19-25 Eylül tarihlerinde düzenlenen Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması kategorisinin güçlü adaylarından biri olacak.