Senenin ilgi çekici yapımlarından biri kabul edilen Independence Day: Resurgence filmi için yeni bir poster izleyicilerle paylaşıldı.

Orijinal Independence Day filmi 1996 yılında gösterime girmişti. Devam hikayesi olan Resurgence orada yaşananlardan tam 20 sene sonra geçiyor. İnsanoğlu ve yaşadığımız dün yeni tehlikelerle karşı karşıya kalıyor. Bu günün geleceğini bilen insanlık hazırlanmak için uzun bir zamana sahip oluyor ancak bu aynı zamanda düşmanın da hazırlanacak vakti olduğu anlamına geliyor. Film genel olarak “Kazanacağına inanarak yetiştirilen bir nesil, son teknoloji silahlarla beklenen bir savaşı kazanabilir mi?” diye soruyor.

Orijinal yapımda yer alan Jeff Goldblum, Bill Pullman, Judd Hirsch, Vivica A. Fox ve Brent Spiner gibi isimler yeni filmde hikayeye geri dönüyor. Onlara Liam Hemsworth, Jessie Usher, Maika Monroe, Sela Ward, Angelababy, Charlotte Gainsbourg ve William Fichtner gibi yeni yüzler eşlik ediyor.

Yönetmen koltuğunda Roland Emmerich’in oturduğu filmi Emmerich ile Dean Devlin ikilisi birlikte kaleme aldı. Prodüksiyon çalışmaları 2015 senesinde son bulan Independence Day: Resurgence filmi ülkemizde de 24 Haziran’da vizyona girecek.

Resurgence filmi için hazırlanan bu poster Entertainment Weekly’ye özel olarak paylaşıldı. Posterde “Onlar yanlış gezegene bulaştı” sözleri özellikle dikkat çekiyor. Özgürlüğü için savaşmaya hazır bir grup asker, kıpkırmızı gökyüzüne meydan okurken resmediliyor. Elbette burada son zamanların sinema trendi olan IMAX 3D teknolojisine de vurgu yapılıyor.