Indiana Jones 5

Indiana Jones uzun bir aradan sonra beyaz perdeye geri dönüyor. İlk defa 1981 yılında Raiders of the Lost Ark ile hayatımıza giren Indiana Jones serisi, 2008 yılında yayımlanan Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull sona ermişti.

Disney de, ilgi çekici bir açıklama yaptı Indiana Jones ile ilgili. Serinin 5. filmi, 19 Temmuz 2019 tarihinde gösterime girecek ve baş rolünde tabii ki Harrison Ford var! Filmin yönetmen koltuğunda ise Steven Spielberg olacak. (Steven Spielberg’e kalp koyabilir muyuz burada?)

Walt Disney Studios’un başkanı Alan Horn konuyla ilgili olarak; “Sinematik evrenin en büyük kahramanlarından biri olan Indiana Jones’u 2019 yılında tekrar beyaz perdeye getirmek için sabırsızlanıyoruz. Bu şekilde harika bir yönetmen, yapımcılar ve oyuncuların bir araya gelmesi gerçekten muhteşem ve hem Harrison hem de Steven ile bu maceraya atılmanın heyecanını tarif edemeyiz.” diyerek Indiana Jones 5 ile ilgili düşüncelerini belirtmiş oldu.

Yeni filmle ilgili henüz fazla bir detay paylaşılmadı. Filmin ismi, hikayesi, diğer oyuncular ya da çekimlerin başlama tarihi gibi bilgilerin duyurusu henüz yapılmadı ancak filmin çıkışı için net bir tarih verildiğini düşünürsek, her şey yolunda gidiyor gibi!

Disney, 2012 yılında Lucasfilm’i satın aldığında sadece Star Wars serisinin haklarını değil, Indiana Jones serisinin haklarına da sahip olmuştu. Görünen o ki, Disney boş durmuyor.