Dan Brown’un çok satan kitaplarından beyaz perdeye uyarlanan Inferno filmi için kısa bir fragman izleyicilerle paylaşıldı.

Eserleri herkes tarafından bilinen Dan Brown’un Angels & Demons, The Da Vinci Code, The Lost Symbol kitaplarının ardından Inferno da sinemaya aktarıldı. Bu yeni yapımda Tom Hanks, Harvard Üniversitesi’nde simgebilim profesörü olan Robert Langdon rolüyle geri dönüyor. Inferno filmi profesörün başından yaralanmış şekilde hastanede uyanmasıyla başlıyor. O ne zaman vurulduğunu ya da nasıl hastaneye getirildiğini hatırlamıyor. Camdan dışarı baktığındaysa evinden çok uzakta, Floransa şehrinde olduğunu anlıyor. İpuçlarını takip edince kendini Dante’nin cehenneminde buluyor. Çözmesi gereken korkunç bir senaryo karşısına çıkıyor. İnsanlık tarihini sonsuza kadar değiştirecek önemli bir karar alması gerekiyor. Floransa’da başlayan macera İstanbul’a uzanıyor.

Bu aksiyon dolu yapımda Tom Hanks’e Felicity Jones, Ben Foster, Irrfan Khan, Omar Sy, Sidse Babett Knudsen, Ana Ularu, Ida Darvish ve Wolfgang Stegemann gibi oyuncular eşlik ediyor.

Inferno filminin ekim ayında vizyona girmesi bekleniyor.