Black Panther’ın kendi filmiyle izleyici karşısına çıkmasına kısa bir süre kala Marvel hayranları beklenmedik bir bağlantıyı ortaya çıkarttı. Şahin gözlü hayranların bulduğu gönderme ise sekiz sene önce vizyona giren Iron Man 2’de yer alıyor!

Bu göndermeden önce Iron Man 2’deki malum sahneyi kısaca hatırlatmak gerekiyor. Filmin sonuna doğru Tony Stark, Black Widow’un SHIELD için çalıştığını anlıyor ve Nick Fury ile görüşüyordu. SHIELD, Avengers’ı kurmak istese de, Tony Stark’ın bu iş için uygun olmadığına karar veriliyordu. Tam bu kararın açıklandığı sırada Tony Stark’ın arkasında kocaman bir dünya haritası yer alıyor. Burada SHIELD’ın gözlemlediği farklı noktalar görülüyor. Örneğin Thor’un çekicinin düştüğü yeri, Captain America’nın bulunma noktasını veya Hulk’ın ilk macerasını görebiliyoruz. Bir de daha adını sanını duymadığımız Black Panther’ın memleketi Wakanda gözlemleniyor!

Black Panther Kimdir? Mercek Altına Alıyoruz

Bu ufak detay Marvel’ın seneler sonrasını planladığını mı gözler önüne seriyor, yoksa zamanında sadece ufak bir gönderme olarak mı eklenmiş, bilmiyoruz. Her iki türlü de bu göndermenin fazlasıyla hoşumuza gittiğini söyleyebiliriz.