Itachi Uchiha’nın hayatını konu alan yeni anime mart ayında televizyon ekranlarına geliyor.

Shueisha Saikyo Jump dergisinin haberine göre, Naruto evreninin spinoff romanı olan Itachi Shinden (Itachi’nin Gerçek Efsanesi), 3 Mart tarihinde anime uyarlamasıyla seyirci karşısına çıkacak.

Itachi Uchiha

Itachi’nin hayatını anlatan anime geliyor!

Yazar Takashi Yano’nun iki bölüm halinde yayımlanan kitabından uyarlama olan animede, Itachi Uchiha’nın geçmişine giderek onun neler yaşadığını öğreneceğiz.

Itachi Shinden-hen: Komyo-hen (Itachi’nin Gerçek Efsanesi: Zafer Kitabı) adıyla yayımlanan ilk kitapta, Itachi’nin çocukluğuna, onun 4 yaşındaki haline gidiyoruz. Uchiha klanından bir Hokage olmanın hayallerini kuran Itachi’nin ileride yaşayacağı karanlık dönemden önceki zaferle ve şanla dolu çocukluğu anlatılacak. Itachi’nin dahi ninja lakabını aldığı döneme gideceğiz.

Itachi Uchiha

İlk kitap Komyo-hen (solda) ve ikinci kitap Anya-hen (sağda)

Itachi Shinden: Anya-hen (Itachi’nin Gerçek Efsanesi: Karanlık Gece Kitabı) adındaki ikinci kitabında ise arkadaşı Shisui ile Anbu’ya katılmalarının hikayesine tanıklık edeceğiz. Anbu’ya ek olarak, Uchiha klanı ve köy arasındaki çekişme ve gerginliği de göreceğiz. Kendi klanına ve insanlarına karşı tüm umudunu kaybeden Itachi’nin izlediği yolun karanlığa ve trajediye adım adım kaydığına tanıklık edeceğiz.

Naruto evrenindeki en gizemli karakterlerden biri olan Itachi Uchiha’nın karanlıklar içinde yürüdüğü yolu izlemek heyecan verici olacak!

Bu haberin hemen ardından, Naruto Shippuden’in resmi sitesi, Itachi Shinden için 30 saniyelik kısa bir video yayımlandı. Videonun sonunda, Itachi’nin “Işığı seçeceğim” dediğini duyuyoruz.