Sevilen oyunlardan The Division’ın beyaz perdeye uyarlanacağı yakın zamanda belli olmuştu. Şimdi bu filmin başrolünde Jake Gyllenhaal’ı göreceğimiz ortaya çıktı.

Ubisoft tarafından geliştirilen bu oyun stüdyonun en hızlı satan işlerinden biri olmasıyla dikkat çekiyor. Oyun Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One gibi farklı platformlarda da oynanabilmesiyle birçok oyuncunun gözdesi olmayı başarmıştı. Bu başarının ardından hikayenin beyaz perdeye uyarlanması fikri ortaya çıktı.

The Division, apokaliptik bir dünyada New York şehrinde geçiyor. Strategic Homeland Division ismindeki bir kuruluş Manhattan’ı yeniden inşa etme göreviyle ilgileniyor. Oyunun ana karakteri de bunu amaçlayan ajanlardan biri olmasıyla dikkat çekiyor. Bir yandan bu duruma neden olan salgını araştırıp, öte yandan bölgedeki suç olaylarına engel olmaya çabalıyor.

Variety’nin haberine göre bu hikaye filmleştirilecek ve ana kahramanımıza sevilen oyuncu Jake Gyllenhaal hayat verecek. Üstelik Gyllenhaal aynı zamanda projede yapımcı olarak da görev alacak. Stüdyo şimdilerde filmi kaleme alacak ismi arıyor.

The Division, Ubisoft’un sinemaya uyarlanan ilk işi değil. Başrolünde Michael Fassbender’in yer aldığı Assassin’s Creed de yine aynı firmaya ait bir oyundan beyaz perdeye aktarıldı. Bu yapım da büyük merakla bekleniyor.

Önceki raporlara göre The Divison oyunu ilk beş günde satışlardan 330 milyon dolar kazandırmıştı. Bu hikayenin sinemaya aktarılmasına dair fikir de böylece ortaya çıkmış oldu. Şimdilik The Divison filminin ne zaman vizyona gireceğiyse bilinmiyor.