jared leto

Blade Runner 2’nin prodüksiyon çalışmaları başlayalı kısa bir süre oldu ancak filmden müjdeli bir haber daha geldi.

Alcon Entertainment tarafından sinema perdesine taşınacak olan yeni film şimdilik Blade Runner 2 ismiyle anılıyor. 1982 senesinde vizyona giren Ridley Scott’ın bu filmi izleyicilerden büyük ilgi görmüştü. Bu sebeple 2000li yıllarda bir devam filmi olacağına dair dedikodular ortaya çıktı. 2007’de güçlenen iddialar ancak 2011 yılında doğrulandı. Ancak bu sefer yönetmen koltuğunda Ridley Scott yer almayacaktı. Bu görevi Sicario ile tanınan Denis Villeneuve devraldı. Hikayenin ana kahramanına hayat veren Harrison Ford’un da geri döneceği duyuruldu. Üstelik ona bu sefer Ryan Gosling ve Robin Wright eşlik edecek. Yan rollerde de Dave Bautista, Ana de Armas, Sylvia Hoeks ve Carla Juri gibi isimleri göreceğiz.

Konusu Hala Açıklanmadı

Hampton Fancher ve Michael Green’in kaleme aldığı filmin hikayesi özellikle gizli tutuluyor. Kesin olan tek şey efsane oyuncu Harrison Ford’u yeniden Rick Deckard rolüyle göreceğimiz. Bu sebeple Blade Runner 2 daha şimdiden izleyicilerde büyük bir merak uyandırmayı başardı. Filmin çekimlerine de ortalama bir ay kadar önce başlandı. Prodüksiyon çalışmaları tam gaz devam ederken oyuncu kadrosuna yeni bir ismin katıldığı açıklandı: Jared Leto.

Oscar Ödüllü oyuncu yakın zamanda karşımıza Suicide Squad filminde çıktı. Burada Joker’e hayat verdi. Requiem for a Dream, Dallas Buyers Club ve Mr. Nobody gibi yapımlarda izlediğimiz oyuncunun şimdi hangi karakteri canlandıracağı bilinmiyor.

Blade Runner 2’nin 6 Ekim 2017’de vizyona girmesi planlanıyor.