Başrolünde Matt Damon‘ın yer aldığı Bourne filmleri beyaz perdeye geri dönüyor. Super Bowl etkinliği vesilesiyle kahramanımızı uzun yıllardan sonra yeniden görme fırsatı yakalıyoruz.

Uzunca zamandır ha oldu, ha olacak diye bolca dedikoduya malzeme olan Jason Bourne, sonunda canlı kanlı izleyici karşısına çıktı. Matt Damon, efsaneleşmiş bu karaktere dördüncü kez hayat vermek üzere sıkı bir çalışmaya girdi. İsmi Jason Bourne olarak açıklanan filminde kahramanımız artık geçmişini hatırlıyor olacak. Bu da onun başına yeni belaların açılmasına neden olacak gibi görünüyor. Böylece son olarak The Bourne Ultimatum filminde gördüğümüz Bourne’a neler olduğunu öğrenme fırsatı yakalayacağız. Senelerdir merakla beklenen bu filmin yönetmenliğini Paul Greengrass üstleniyor. Senaryosunu da Matt Damon, Paul Greengrass ve Christopher Rouse üçlüsü birlikte kaleme aldı.

Konusuna dair henüz net bir bilgi olmayan filmde Damon‘ın yanı sıra Alicia Vikander, Julia Stiles, Tommy Lee Jones, Vincent Cassel, Riz Ahmed, Neve Gachev, Ato Essandoh, Stephen Kunken ve Bill Camp gibi isimler rol alıyor.
Jason Bourne filminin 29 Temmuz‘da gösterime çıkması bekleniyor. Filmden ilk görüntülerin yer aldığı tanıtımı hemen aşağıda bulabilirsiniz.