2011 senesinden beri 20th Century Fox’un beyaz perdeye taşıdığı X-Men filmlerinde rol alan Jennifer Lawrence serinin geleceği hakkında konuştu.

Sinemadaki macerasına 2000 yılında başlayan X-Men, daha sonra 2011 senesinde geçmişe dönmüş ve bizleri karakterlerin genç halleriyle tanıştırmıştı. Jennifer Lawrence kadroya tam olarak bu şekilde dahil oldu. İstediği görünüme kavuşabilen Mystique karakterinin gençliğini canlandırmaya başladı. Onunla birlikte James McAvoy, Michael Fassbender, Evan Peters ve Nicholas Hoult gibi isimler de sevdiğim karakterlerin farklı yönlerini görmemizi sağladı.

Hepimiz biliyoruz ki X-Men: Apocalypse filmiyle birlikte oyuncuların sözleşmesi son buluyor. Bu da izleyicilerin “Bu ekibi başka bir filmde daha görebilecek miyiz?” diye merak etmesine neden oluyor. Entertainment Weekly bu konu hakkında Jennifer Lawrence ile konuştu. Başarılı oyuncu bu soruyu “Michael Fassbender ve James McAvoy ile bu meseleyi konuşuyoruz. Birbirimize devam edip etmeyeceğimizi soruyoruz. Fox korkmalı çünkü aramızda yaptığımız anlaşmaya göre birimiz evet demezse, diğerleri de dönmeyecek.” şeklinde yanıtladı. Ardından sözlerine “Ben geri dönmek isterim. Hayranları da karakteri de seviyorum. Ardından hayatımızdaki bir yılın ne kadar değerli olduğunu fark ediyoruz. Ya da üç ayın… Bu yüzden bilmiyorum. Belki de bu kadar dürüst olmamalıyım.” şeklinde devam etti.

Lawrence’in açıklamalarına bakacak olursak X-Men serisinin geleceği belirsizliğini koruyor. Oyuncuların bu konudaki kararsızlığı devam ederken çizgi roman sevenlerin izleyeceği bir film daha bulunuyor: X-Men: Apocalypse.