jennifer lawrence

Son yılların yükselen yıldızlarından biri olan Jennifer Lawrence’ın bu sene de en çok kazanan kadın oyuncu olduğu açıklandı.

Bu ilgi gören araştırmayı mali konularda güvenilir bir kaynak kabul edilen Forbes gerçekleştirdi. Her sene yolduğu gibi bu yıl da sektörün başı çeken isimleri belirlendi. Geçtiğimiz senenin de birincisi olan Jennifer Lawrence tahtı kimselere bırakmadı.

Genç oyuncuyu dünya The Hunger Games serisi ile tanıdı. Burada hayat verdiği Katniss Everdeen karakteri büyük ilgi gördü. Ardından Silver Linings Playbook ile Oscar kazanan en genç kadın oyuncu oldu. Bu süreçte X-Men: First Class, American Hustle, X-Men: Days of Future Past, Serena, Joy ve X-Men: Apocalypse gibi yapımlarla rol aldı. Yakın zamanda da bir bilim kurgu filmi olacan Passengers ile karşımıza çıkacak.

Genç yaşına rağmen elde ettiği büyük başarı Jennifer Lawrence’in kazancına da yansıyor. Sevilen oyuncu 46 milyon dolarlık kazancı ile en çok kazanan kadın oyuncu ilan edildi. Bunda The Hunger Games: Mockingjay — Part 2 filminin payı da büyük. İlgiyle takip edilen serinin son filmi dünya genelinde 653.4 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Böylece Lawrence zirvedeki yerini kimseye kaptırmamış oldu.

Listenin ikinci sırasında 33 milyon dolara kazanan Melissa McCarthy yer alıyor. Onu 25 milyon dolar ile Scarlett Johansson takip ediyor.

2016 Yılının En Çok Kazanan Kadın Oyuncuları:

  1. Jennifer Lawrence – 46 milyon dolar
  2. Melissa McCarthy – 33 milyon dolar
  3. Scarlett Johansson – 25 milyon dolar
  4. Jennifer Aniston – 21 milyon dolar
  5. Fan Bingbing – 17 milyon dolar
  6. Charlize Theron – 16.5 milyon dolar
  7. Amy Adams – 13.5 milyon dolar
  8. Julia Roberts – 12 milyon dolar
  9. Mila Kunis – 11 milyon dolar
  10. Deepika Padukone – 10 milyon dolar