Lex Luthor

Digital Spy’ın haberine göre öğrendik ki, Lex Luthor, DC’nin önümüzdeki dönemde seyirci karşısına çıkacak olan Justice League filminde yer alacakmış.

Londra’da düzenlenen MCM Comic Con’a katılan Jesse Eisenberg, Batman v Superman: Dawn of Justice filmindeki Lex Luthor rolü hakkında konuştu. Canlandırdığı Lex Luthor uyarlamasının “heyecanlı ve ilginç” olduğunu belirten Eisenberg, ilk Justice League filmi için de hazır olduğunu söyledi.

Comic Con’a katılan hayranlarıyla konuşan Jesse Eisenberg, yeni Justice League filminin çekimlerine kısa bir süre önce başlandığını ve kendisinin de sette olduğunu söylerken, filmin yönetmeni Snyder’dan haber beklediğini de ekledi. Lex Luthor’lu sahnelerin ne zaman çekileceğinden emin olmasa da, Eisenberg tekrar bu seride yer aldığı için çok heyecanlı olduğunu da belirtti.

Batman v Superman: Dawn of Justice’teki rolü hakkında da konuşan Eisenberg, Luthor’un doğaüstü özelliklerine odaklanmak yerine, seyircinin karakterle iyi bir ilişki kurması için onun daha realistik özelliklerine ağırlık verdiğini söyledi. Konuyla ilgili olarak Jesse Eisenberg ek olarak, beyaz perdeye yansıtılan karakterin farklı bir yüzünün canlandırılmasının daha ilginç bir oyunculuk olduğunu düşündüğünü de belirtti.

DC Comics’in çizgi romandan uyarlanan Justice League filminde Jesse Eisenberg’in Lex Luthor rolünün yanında tabii ki Ben Affleck Batman, Henry Cavill Superman ve Gal Gadot da Wonder Woman olarak karşımıza gelecek. Aynı zamanda, bu filmde Aquaman, Flash ve Cyborg da seyirci karşısına çıkacak.

Justice League: Part One, 17 Kasım 2017 tarihinde beyaz perdede olacak.