Kısa bir süre önce Joss Whedon’ın DC’ye transfer olduğu ve sevilen kahramanlardan Batgirl’ü beyaz perdeye taşıyacağı ortaya çıkmıştı. Bu haberin ardından Joss Whedon ilk kez Batgirl projesi hakkında konuştu.

DC kahramanlarından Batgirl’ün kendi filmine kavuşacağı belli olduğundan beri herkesin aklında aynı soru var: Bu karakteri kim canlandıracak? Şimdiye kadar herkes kendi isteklerini ve tahminlerini dile getirdi. Bazı oyuncuların adı çoktan Batgirl karakteri için dedikodulara karıştı. Fakat Joss Whedon’ın açıklamalarına bakılırsa bu haberlerin hiçbiri doğru değil.

Guardians of the Galaxy Vol. 2 filminin galasına katılan yönetmenle Variety konuştu. Batgirl karakteri için aklında bir isim olup olmadığı soruldu. Başarılı yönetmen “Hayır henüz gözümü diktiğim kimse yok. Bu karakteri ben yaratıyorum. Onunla diyalog halindeyim. Bu süreçte aramıza kimin dahil olacağını zaman gösterecek. Önce Batgirl karakterini şekillendireceğiz, daha sonra oynayacak isim ortaya çıkacak.” sözlerini sarf etti. Ardından kendisine bu rol için yeni bir yüzü tercih etme ihtimali soruldu. O da “Film yıldızlarına karşı değilim. Şahaneler ancak bu rol için tam oturacak bir isim lazım. Böyle durumlarda da isim büyük bir yük taşıyor.” diyerek yeni bir yüz seçmeye daha yakın olduğunu belli etti.

Joss Whedon’ın sözleri Batgirl’ün geleceği için umut vadediyor. Buna rağmen henüz filmin ne zaman vizyona gireceği bilinmiyor.