Süper kahraman yapımlarının giderek popülerleştiği dönemde başarılı oyuncu Jude Law, Superman rolünü geri çevirdiğini açıkladı.

2006 senesinde Superman karakteri ile yeni bir film serisi başlatılmak istemişti. Bu yapımın başrolünde Brandon Routh ve Kevin Spacey yer alıyordu. Genellikle pek olumlu eleştiriler almayan bu yapımda Superman rolü ilk olarak Jude Law’a teklif edilmiş.

İngiliz oyuncu geçtiğimiz günlerde CBS kanalında ekrana gelen The Late Show with Stephen Colbert programına katıldı. Colbert’in Superman karakterine dair sorusu üzerine rolün kendisine teklif edildiğini kabul etti. Jude Law durumu “Superman hikayesini yeniden çektiklerini hatırlıyor musun? Henry Cavill ile olan bu son seferden bahsetmiyorum. Ondan önce bir sefer daha yapmışlardı. 2004 filan civarıydı. Ben Superman’i oynayabilecek kadar gençken… Bana da geldiler. Bu dönemde fikir pek ilgimi çekmedi. Böyle bir role girmek istemiyordum. Ben İngiliz’im. Karakterin bana uyduğunu düşünmüyordum. Her zaman kostüm konusunda da endişelerim vardı. Pek istekli değildim. Yönetmen benle buluşup, etkilemek konusunda istekliydi. O sırada California’daydım. ‘Kostümü mutlaka denemen lazım. Kıyafeti yeniledik.’ diye anlattı. Ben de kostümü göndermelerini kabul ettim. Otel odama büyük bir korumayla birlikte gönderdiler. Bir de kostüm departmanından bir hanım vardı. Kıyafeti onun önünde deneyemeyeceğimi düşünüp, lavaboya geçtim. Giyerken dönüp aynada kendime baktım. Bir anda Superman olmuştum. Müzik zihnimde canlanmaya başladı. O anda kendimi kostümle birlikte dünyanın her yerinde posterlerde hayal ettim. Bu işin olmayacağını anlayıp, kıyafeti çıkarttım. İki dakikalığına da olsa Superman’dim. Bu yeterliydi. ” sözleriyle açıkladı.

Jude Law’ın reddetmesiyle rol önce Brandon Routh’a gitti. Şimdiyse karakteri Henry Cavill canlandırıyor.