DC Entertainment’ın temmuz ayında yayımlanacak olan 1988 yılında karşımıza gelen ikonik hikaye The Killing Joke’un animasyon versiyonunu hepimiz biliyoruz. DC yine animasyondan ilerlemeye devam ederek, şimdi de Justice League Dark animasyonuna hazırlanıyor.

Peki Nedir Bu Justice League Dark

Süper kahramanlardan oluşan Justice League’i duymayanımız yoktur sanırım. Superman, Batman, Wonder Woman, Green Lantern, Martian Manhunter, Aquaman ve Flash’in bir araya gelmesinden oluşan bu muazzam ekip DC evreninde büyük bir öneme sahiptir.

Aynı doğrultudan yola çıkarak, New 52 akımında Justice League Dark (JDL) oluşturuldu. İlk defa Kasım 2011 yılında Justice League Dark#1 çizgi romanında karşımıza gelen bu ekipte John Constantine, Madame Xanadu, Deadman, Shade, the Changing Man ve Zatanna yer alıyor. Alışageldiğimiz süper kahramanların yerine daha karanlık, daha farklı ve biraz da doğaüstü olayları ele alan bir ekip karşımıza geliyor. JDL, DC evreninin büyü ve doğaüstü tehditlere odaklanıyor.

Her ne kadar bu konuda henüz DC tarafından resmi bir açılama yapılmasa da, The Killing Joke’tan sonraki animasyon projesinin Justice League Dark olduğunu British Board of Film Classification sayesinde öğrendik. Websitelerinin Batman: The Killing Joke ile ilgili bilgi içeren kısmında, Justice League Dark animasyonuna yayın öncesi görüntüler de olduğu belirtildi.

Henüz elimizde pek bir bilgi yok. Ancak, Batman: The Killing Joke’un 23 Temmuz’da yayımlanmasının ardından daha fazla bilgi edineceğimiz kesin!