Amerikan sineması ve televizyonunda çizgi roman uyarlaması yapımlar giderek popüler bir hal alıyor. Her geçen gün yeni bir uyarlamanın haberiyle karşılaşıyoruz. Çizgi roman hayranlarının altın çağ olarak gördüğü bu dönemde izlemek istediği birkaç şahane hikaye var. Bunlardan bir tanesi de Flashpoint Paradox.

DC Evreni’nde birçok şeyin değiştiği bu hikayede Barry Allen, annesi Nora’nın ölümüne engel olmak üzere geçmişe gitmeye karar veriyor. Onun hayatta kalması kelebek etkisi yaratarak birçok şeyin farklı bir hale bürünmesine neden oluyor. Örneğin Bruce Wayne’in anne ve babası öldürülmüyor. O gece ufak Bruce vuruluyor. Bunun üzerine babası Thomas Wayne, Batman’e dönüşüyor. Atlantis ile Amazonlar arasında ciddi bir savaş başlıyor. Omuz omuza mücadele etmesine alıştığımız Wonder Woman ve Aquaman birbirine düşman oluyor. Bu gibi birçok şey ters gidiyor. Kahramanımız Flash da bir şekilde her şeyi eski haline döndürmek için mücadele veriyor.

Çizgi roman hayranlarının çok sevdiği bu hikaye yakın zamanda sinemaya uyarlanmayacak. Ancak hayran yapımı videolarıyla meşhur olan Youtube kullanıcısı Alex Luthor hayallerimizi gerçeğe bir adım daha yaklaştırdı. DC’nin televizyon dizileri ve sinema filmlerindeki kahramanları bir araya getirdi. Flashpoint Paradox’un yaşandığı bir video ortaya çıkarttı.

Bunun yanı sıra The CW kanalında ekrana gelen The Flash dizisi de üçüncü sezonunda Flashpoint Paradox’u konu edecek gibi görünüyor. Eğer iddialar gerçek olursa, ekranda izleyebileceğimiz tek Flashpoint bu olacak.