Doctor Who ve Marvel filmlerinden tanıdığımız Karen Gillan oldukça ikonik bir kötüye hayat vermek istediğini açıkladı.

Bildiğiniz gibi Karen Gillan hayatımıza önce 11. Doktor’un yol arkadaşı Amy Pond rolüyle girdi. Ardından 2014 senesinde Marvel Sinematik Evreni’ne dahil oldu. Guardians of the Galaxy’de Nebula karakterine hayat vermeye başladı. Sorunlu bir geçmişi olan Nebula yakında Avengers: Infinity War’da izleyici karşısına çıkacak.

Sevilen oyuncu geçtiğimiz günlerde Florida’da gerçekleşen SuperCon’da katıldı. Burada ona “Doctor Who ve Marvel dışında başka hangi çizgi roman karakterini canlandırmak istersin?” diye soruldu. Karen Gillan “DC’den bir karakter söyleyebilir miyim? DC’den birini seçeceğim. Joker’i oynamak isterdim. Belki kadın Joker.” sözleriyle cevap verdi. Ardından Flashpoint ile yaratılan alternatif zaman çizgisinde kadın Joker’in varlığını öğrendi. Bunun üzerine “İşte bu benim fırsatım! Biri benim için DC’yi arasın ve müsait olduğumu söylesin!” sözlerini sarf etti.

Kısaca bahsetmek gerekirse, Flashpoint hikayesinde Barry Allen geçmişe gidip annesini kurtararak zaman akışını değiştiriyordu. Tüm bunların ardından Bruce Wayne çocukken ölüyordu. Babası Thomas Wayne, Batman olurken annesi Martha Wayne delirerek Joker’e dönüşüyordu.