Çizgi romanlara olan sevgisiyle tanıdığımız Kevin Smith, Marvel’ın sevilen dizisi Daredevil ve yeni projeleri The Defenders’ı yönetmek istediğini açıkladı.

Smith şimdiye kadar hem yönettiği filmlerle hem de çizgi roman düşkünlüğüyle dikkat çekti. Green Arrow: Quiver, Spider-Man/Black Cat: The Evil that Men Do, Daredevil/Bullseye: The Target, Batman: Cacophony gibi birçok çizgi romanı kaleme aldı. Yazdığı hikayeler beğeni topladı. Bunun yanında çizgi romandan bağımsız olarak Mallrats, Dogma, Clerks, Chasing Amy gibi filmlerin yönetmenliğini de üstlendi. Yakın zamanda da karşımıza The CW’da ekrana gelen The Flash’ın bir bölümünü yöneterek çıktı. Bu deneyim hoşuna gitmiş olmalı ki şimdi de Netflix yapımları olan Daredevil ve The Defenders projelerine yöneldi.

IGN’e konuşan ünlü yönetmen düşüncelerini şöyle dile getirdi: “Flash’ın dünyasında kendimi evimde gibi hissediyorum. Bu yüzden farklı projeler yapmayı da isterim. Hatta Marvel’ın yaratıcı şefi olan Joe Quesada’ya da söyledim. Daha önce Daredevil için birlikte çalışmıştık. Ben yazdım, o çizdi. Ona ‘Dostum, Daredevil’ı yönetmen istiyorum. Bunu gerçek hayata taşımak şahane olur. Gel çizgi romanda olduğu gibi bu işi birlikte yapalım. Bir bölümü birlikte yönetebiliriz. Sayfalardaki tutkuyu ekrana taşırız.’ dedim. Bu yüzden Daredevil işinin gerçekleşmesini sağlamaya çalışacağım.”

Elbette henüz bu konuda atılmış resmi bir adım bulunmuyor. Ancak Kevin Smith’in Daredevil ya da The Defenders’ın bir bölümünü yönetme ihtimali çizgi roman hayranlarının yüzünü güldürecek cinsten bir gelişme.