kevin smith

Çizgi roman hayranlarının yakından tanıdığı Kevin Smith şimdi de Supergirl için yönetmen koltuğuna oturacak.

Smith kendine özgü tarzıyla ve Clerks, Mallrats, Chasing Amy, Dogma gibi filmleriyle tanınıyor. Ancak aynı zamanda çizgi romanlara hayranlığıyla da sıkça gündeme geliyor. Hatta bu sevgisini şimdiye kadar kaleme aldığı Green Arrow: Quiver, Spider-Man/Black Cat: The Evil that Men Do, Daredevil/Bullseye: The Target, Batman: Cacophony gibi hikayelerle gösterdi.

Yoga Hosers filmiyle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan Smith, geçtiğimiz sezonda The CW’nun sevilen dizisi The Flash’ın yönetmenliğini üstlendi. Onun çektiği The Runaway Dinosaur isimli bölüm büyük beğeni topladı.

Yayın hayatına CBS kanalında başlayan Supergirl ikinci sezonuyla The CW’da ekrana gelecek. Supergirl’ün gelecekte Arrow, The Flash ve DC’s Legends of Tomorrow dizileriyle aynı evrene dahil olması bekleniyor. Bunun yanında dizinin ilk iki bölümünde Superman hikayeye dahil olacak. Clark Kent karakterine Teen Wolf dizisiyle tanınan Tyler Hoechlin hayat verecek. Bu haber açıklandığından beri Supergirl büyük ilgi görüyor.

Şimdi de Supergirl’de!

Television Critics Association yani Televizyon Eleştirmenleri Derneği‘nin yaz basın turu Kevin Smith’in dahil olduğu yeni bir müjdeye sahne oldu. Onun Supergirl’ün ikinci sezonunda bir bölümün yönetmenliği olacağı açıklandı. Smith aynı zamanda The Flash’a da dönecek.

Şimdilik Kevin Smith’in Supergirl’de hangi bölümü yöneteceği henüz belli değil. Sevilen dizi Supergirl’ün ikinci sezonu Amerika’da 10 Ekim’de başlayacak.