Çizgi roman düşkünü yönetmen Kevin Smith‘in The Flash dizisinde yönetmenlik yapacağı ocak ayında belli olmuştu. Şimdi bu konuya dair yeni detaylar ortaya çıktı.

Kevin Smith, şimdiye kadar hem kamera arkasında çalıştığı başarılı filmlerle hem de çizgi roman sevgisiyle bolca gündeme geldi. Onun bu sevgisi Green Arrow: Quiver, Spider-Man/Black Cat: The Evil that Men Do, Daredevil/Bullseye: The Target, Batman: Cacophony gibi birçok çizgi romanı yazmasına da vesile oldu. 90larda hayata geçmeyen Superman Lives filminin senaryosunu da yine Smith kaleme almıştı.

Çizgi roman sevgisinin yanı sıra Clerks, Mallrats, Chasing Amy, Dogma gibi filmleri de yöneten Kevin Smith için sıra The CW kanalında yayımlanan The Flash‘a geldi. Bu güzel gelişmeyi ocak ayında gerçekleşen Television Critics Association yani Televizyon Eleştirmenleri Derneği‘nin kış basın turunda The CW yetkilileri duyurmuştu. Doğal olarak bu gelişme hem Kevin Smith‘i hem de diziyi sevenler tarafından sevinçle karşılandı.

Smith, Youtube üzerinden yayımladığı Fat Man on Batman podcastinde The Flash dizisine dair ilgi çekici açıklamalarda bulundu. Bu başarılı çizgi roman uyarlaması dizinin çekimlerine mart ayında dahil olacağını duyurdu. Çekim programlarının uyuşmaması nedeniyle Smith‘in çekeceği bölüm ikinci sezonun sonlarında yer alacak. Dolayısıyla bölüm mayıs ayı içinde izleyicilerle buluşacak. Bu merakla beklenen bölümün ismiyse henüz bilinmiyor.

Eğer Kevin Smith‘in açıklamalarını kendi kulağınızla dinlemek isterseniz, Fat Man on Batman podcastinini aşağıda bulabilirsiniz. The Flash hakkındaki sohbet yedinci dakikada başlıyor.