9 Rus kayakçının ölümündeki sır perdesini Kholat ile aralıyoruz!

Korku türünde bir oyundan ne beklersiniz? Karanlık ve karlı bir havada sizi geren bir müzik eşliğinde ilerlemek mi? Yoksa sıra dışı ve gizemli ölümleri araştırırken başınıza ondan daha sıra dışı şeylerin gelmesi mi? Peki araştırdığınız bu ilginç ölümler gerçek bir hikayeden oluşmuşsa? İşte tüm bunları size Kholat sunuyor!

Bundan tam olarak 57 yıl önce bugün (2 Şubat), Ural Dağları’nda 9 kayakçı  gizemli bir şeklide öldüğünde yetkililerin elinde olayı aydınlatacak pek bir şey yoktu ve elde ettikleri bulgular ise onlara çok mantıksız geliyordu. Çünkü kayakçılar orada konaklamak için kurdukları çadırları içeriden yırtıp, -30 °C sıcaklıkta yalın ayak dışarı çıkarak ormanın içine doğru ilerlemişler (kaçmışlar) ve farklı farklı yerlerde ölü olarak bulunmuşlardı.

Yukarıda okuduğunuz bu hikaye, bir oyuna konu olabilecek kadar olağanüstü ve gizemli olabilir ama tamamıyla gerçek! Oyunumuzda, bugün dahi sebepleri net bir şekilde anlaşılamamış Dyatlov Geçidi Vakası olarak bilinen gizemli ölümleri aydınlatmaya çalışıyoruz. Fakat bu esnada bizim de başımızdan ürkütücü olaylar bir türlü eksik olmazken, kendimizi bir hengamenin içerisinde buluyoruz.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=pWJNOl_Vca4]

Geçen sene haziran ayında PC sürümü yayınlanan Kholat, 8 Mart tarihinden itibaren PS4 kullanıcıları için de oynanabilir olacak. Oyunumuza konu olan kayakçıların ölümlerinin 57. yıl dönümü olduğu için Steam üzerinden sadece bugüne özel %57 indirimli satılacağını da belirtmek gerek.

Üzücü fakat enfes hikayesiyle Kholat, sizi de o ürpertici hikayesine ortak olmaya davet ediyor!