Game of Thrones dizisiyle dünya genelinde ün kazanan Kit Harington’ın Call of Duty: Infinite Warfare’de rol alacağı ortaya çıktı.

Harington son zamanlarda Jon Snow karakterinin akıbetiyle sık sık gündeme geldi. Ardından uzun zamandır kullandığı sakalını kesmesi yeni proje iddialarının ortaya çıkmasına neden oldu. Herkes bunun bir sinema projesi olmasını bekliyordu. Ancak Entertainment Weekly’nin haberine göre Call of Duty: Infinite Warfare oyununda göreceğiz. Üstelik karşımıza hikayenin kahramanı olarak gelmeyecek, asıl düşmanı canlandıracak.

Üstelik sevilen oyun serisine dair sevindirici haberler bununla da sınırlı değil. Oyunda Harington’ın yer aldığı sahneleri ünlü yönetmen Guy Richie çekecek. Richie, Call of Duty serisine olan ilgisiyle biliniyor. Yakın zamanda da Call of Duty: Black Ops 2’nin fragmanını yönetmişti. Şimdiki projede daha önemli bir yere sahip olacak.

Projenin ana yönetmeni olan Taylor Kurosaki bu heyecan verici gelişmeler hakkında konuştu. Düşüncelerini “Kit şahane bir yetenek ve oldukça profesyonel bir isim. Bizim hikayemiz zıt kutupların karşı karşıya gelmesini konu ediyor. Kit de kendini hızla role sokarak, düşmana dönüşmeyi başardı. Bu yüzden onun şimdiye kadar gördüğümüzden farklı bir karakteri canlandırmasını heyecanla bekliyoruz.” sözleriyle ifade etti.

Dave Stohl da stüdyo adına bir açıklamada bulundu. “Guy Ritchie de bu serinin dostlarından biri. Onun yeniden bizle çalışacağını görmek şahane. Bizlere Infinite Warfare’de Kit’in role girmesi konusunda yardımcı olacak.” şeklinde konuştu.

Harington’dan önce Advanced Warfare’de Kevin Spacey, Black Ops III. Infinite Warfare’de Chris Meloni yer almıştı. 4 Kasım 2015’te çıkan Call of Duty: Black Ops III oyunu da 550 milyon dolarlık ciddi bir satış rakamına ulaşmayı başarmıştı.