Amerika’da HBO kanalında ekrana gelen Game of Thrones yeni bölümleriyle geçen haftadan itibaren izleyici karşısına çıkmaya başladı. Altıncı sezon son hız devam ediyor. Pazar günü ekrana gelen “Home” isimli altıncı sezonun ikinci bölümünde uzunca zamandır beklenen bir olay gerçekleşti. Bunun üzerine sevilen oyuncu Kit Harington hayranlarından özür dileme ihtiyacı duydu.

Haberin bu noktasında okuyucularımızı uyarıyoruz. Eğer Game of Thrones’un 6. sezon 2. bölümünü izlemediyseniz haberin devamını okumayın. Bu içeriğimiz Home bölümüne dair ciddi keyif kaçırıcı bilgiler içeriyor.

Dizinin pazar günü ekrana gelen yeni bölümünde Jon Snow’un akıbeti sonunda belli oldu. Sör Davos’un ısrarıyla Melisandre, Jon Snow’u hayata döndürdü. Başta bu işi yapamayacağına inansa da, daha sonra ritüeli gerçekleştirdi. Herkes büyünün işe yaramadığını düşünürken bölüm sonunda Jon gözlerini açtı. Gelecek haftaki bölümün tanıtımında da Duvar’dakilerin arasına inerken görülüyor. Böylece aylar süren muammanın ardından Jon Snow’un yaşadığını kesinleşmiş oluyor.

Game of Thrones hayranları bu gelişmeyi sevinçle karşıladı. Uzun süren bir yalan sürecinin ardından gerçeğe kavuşmuş olmak da büyük bir rahatlama getirdi. Ancak uzun süredir hayranlarına yalan söyleyen Kit Harington konuyla ilgili olarak Entertainment Weekly’ye konuştu. İlk iş olarak hayranlarından özür diledi. Ardından karakterinin gördüğü ilgiden duyduğu memnuniyeti “Jon Snow öldüğünde seyircilerin bu kadar üzülmesinden dolayı mutluyum. Bu süreçte en büyük korkum insanların Jon Snow’un ölümünün normal karşılanmasıydı. İnsanlar buna Kırmızı Düğün’deki gibi tepki verdiler.” sözleriyle ifade etti.

Game of Thrones heyecan uyandıran altıncı sezona Amerika’da HBO kanalında devam edecek. Bu bölümleri ülkemizde artık Digiturk yayımlıyor.