Kojima Productions

Konami’den ayrıldıktan sonra farklı çalışmalar yapan Kojima, önce Hideo Tube adında YouTube kanalı açmıştı. Ardından Sony ile işbirliğini duyuran ve Kojima Productions’ı kuran Kojima-san şimdi de yeni bir haberle karşımızda!

GameSpot’un yaptığı röportajda, Hideo Kojima üzerinde çalıştığı yeni oyunu hakkında bilgiler verdi.

1. Kojima’nın oyunu çok detaylı olacak ve oyuncunun özgürlüğüne odaklanacak.

Kojima röportajda, oyuncular için özgürlük ve etkileşimin fazla olduğu bir oyun yapmak istediğini söyledi. Geçmişte olduğu gibi, yine güçlü ve dramatik bir hikayenin de olmasını istediğini belirtti.

2. Kojima, bütçenin dışına çıkmayacağının sözünü verdi.

Bir çok insan Hideo Kojima’nın oyunları üstünde çalışırken çok fazla zaman ve para harcadığını söylese de Kojima aynı fikirde değil. Her ne kadar son projesinin 5-6 ay kadar geciktiğini itiraf etse de, gerek takvim gerekse de bütçe olarak verdiği sözleri her zaman tuttuğunu belirtti.

Japon artistlerin zaman kavramının olmadığını söyleyen Kojima, insanların onu da bu kategoriye soktuğunu ama bunun gerçek olmadığını belirtti. Kendini düşündüğü zaman, hem yönetmen hem de yapımcı olduğunu ve bu nedenle proje ve bütçe konusunda her zaman dikkatli olduğu söyledi.

3. Yeni oyunu animeye uyarlanabilir.

Kojima, ortaya çıkaracağı oyunun büyük bir etki yaratacak kapasite olmasını istediğini ve bu etkiyle oyun sektörü dışına çıkarak anime, manga gibi daha detaylı bir dünyaya adım atabileceğini söyledi.

4. Sony, Kojima’yı kontrol etmeye çalışmıyor.

Sony ile yaptığı anlaşmanın bir parçası olarak, Sony’nin onun neler yaptığını kontrol etmediğini ve karşılıklı bir saygı çerçevesinde çalıştıkları açıklamasını yaptı.

5. Kojima’nın çocukları sakalından nefret ediyormuş!

Kojima sakalıyla ilgili olarak hiç alışık olmadığını ve her gün traş olmayı düşündüğünü söyledi. Ancak bir yandan da kendi stüdyosunu açarken, görünüşünde de değişiklik yapma isteği olduğunu ama çocuklarının hiç sevmediğini belirtti. Kojima, Japon’ya dışında sakalı ile ilgili çok olumlu yorumlar alsa da, Japonya’da sakalın pek sevilmediğini de sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hideo Kojima’nın verdiği bu röportaj ile hem yeni oyunu ile ilgili çok temel bilgilere ulaşırken hem de Kojima’nın özel hayatına dair ufak detaylar da öğrendik.

Sizce Kojima’nın yeni oyunu nasıl olacak?