Sonunda Justice League filminde Komiser Gordon karakterini kimin canlandıracağı belli oldu. Bu önemli karakteri başarılı oyuncu J.K. Simmons devralacak.

Komiser James Gordon karakteri şimdiye kadar birkaç farklı aktör tarafından ekrana taşındı. Batman and Robin’de Lyle Talbot’u, Batman dizisinde Neil Hamilton’ı, Tim Burton ve Joel Schumacher’in filmlerinde Pat Hingle’ı ve son olarak Christopher Nolan’ın üçlemesinde Gary Oldman’ı bu rolde gördük. Gotham şehri için önemli bir figür olan ve Batman’in hikayesine etkisi büyük olan bu karaktere şimdi Oscar Ödüllü oyuncu J.K. Simmons hayat verecek.Üstelik Simmons süper kahramanların olduğu bir dünyaya da yabancı değil. İlk Spider-Man serisinde karşımıza J. Jonah Jameson karakteriyle çıkmıştı.

Yönetmenliğini Zack Snyder’in üstleneceği Justice League filminde Batman (Ben Affleck), Superman (Henry Cavill), Wonder Woman (Gal Gadot), Aquaman (Jason Momoa), The Flash (Ezra Miller) ve Cyborg (Ray Fisher) gibi kahramanlar bir araya gelecek. Hep birlikte çizgi romanlarda alıştığımız üzere birlikte çalışmaya başlayacaklar. Dünya’yı tehlikelere karşı korumaya çabalayacaklar.

Warner Bros’un yapımcılığını üstlendiği bu uyarlama yapımda senaryoyu Chris Terrio yazdı. Charles Roven, Zack Snyder ve Deborah Snyder gibi isimler de yapımcılık görevi üstlendi.

Justice League Bölüm 1’in çekimlerine nisan ayının ortasında başlanacak. Çekimler Warner Bros’un Leavesden stüdyolarında gerçekleştirilecek. Ayrıca Londra ve İzlanda da kullanılacak.

Justice League: Part One filminin 14 Kasım 2017’de vizyona girmesi bekleniyor.