Uzun zaman önce tıpkı Gotham mantığına sahip olacak, Superman’in doğumundan önce ana yurdunda yaşananları konu edecek bir dizinin çalışmaları başlamıştı. Bu yapımın ismi Krypton olarak duyurulmuştu.

İlk kez Aralık 2014’te gündeme gelen bu proje sonunda Syfy kanalında pilot bölüm aşamasına geldi. Kanal projenin ilk bölümünün çekilmesine onay verdi. Peki bu yapımda tam olarak neyi ya da kimi izleyeceğiz?

Entertainment Weekly’nin haberine göre Krypton’un ana karakteri Superman’in dedesi olacak. Yani dizide olaylar gezegenin patlamasından tam iki jenerasyon önce geçecek. Henüz ismi açıklanmayan ana karakterimiz El Hanedanı’nın lideri olacak. Onun istekleri “ailesini onurlandırmak ve gezegeninin kaostan uzaklaştırmak” şeklinde tanımlanıyor.

Bu proje The Dark Knight, Da Vinci’s Demons gibi yapımlarla tanınan David S. Goyer’e emanet. Goyer, Damian Kindler ve Colm McCarthy dizinin yapımcılığını üstlenecek. Kindler, Krypton’un baş yazarlığını üstlenirken, ilk bölümün yönetmeni Colm McCarthy olacak. Pilot bölüm senaryosu da Goyer ile Ian Goldberg’in elinden çıkacak.

David S. Goyer bu proje açısından önemli bir isim çünkü kendisi aynı zamanda 2013 senesinde vizyona giren Superman filmi Man of Steel’i de kaleme almıştı. Bu filmin başlangıcında da Krypton gezegenine yakından bakma fırsatı bulmuştuk. Şimdi Goyer’in bu gezegenin geçmişini daha yakından ele alma fırsatı buluyor. Bu sebeple onun ortaya ne gibi bir iş çıkartacağı çizgi roman hayranları tarafından merakla bekleniyor.

Eğer Syfy kanalı çekilen ilk bölümü beğenirse Krypton ilk sezon için onay almayı başaracak. O zamana kadar çizgi roman uyarlaması sevenler için bekleyiş devam edecek.