Uzun zamandır hakkında sayısız haberin çıktığı Tomb Raider filmiyle ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Oscar Ödüllü Alicia Vikander’in yeni Lara Croft olacağı açıklandı.

Lara Croft karakterini canlandıracak doğru ismi bulmak için başlatılan arayış uzun bir süredir devam ediyordu. Hatta birçok ünlü oyuncunun adı bu karakterle birlikte anıldı. Bunlar arasında en yeni ve dikkat çekici olanı Star Wars: The Force Awakens ile ismini duyuran Daisy Ridley olmuştu. Bir kesim bu fikri çok severken, geri kalanlar Ridley’nin bu karakteri canlandırmak için yeteri kadar tecrübesi olmadığını düşünüyordu. Sonunda “ha oldu, ha olacak” süreci son buldu. MGM ve Warner Bros.’tan yapılan açıklamaya göre bu önemli karakteri Alicia Vikander devralacak.

Peki Lara Croft ve Tomb Raider neden bu kadar önemli? Tomb Raider, ilk kez 1996 senesinde piyasaya sürülen bir oyun olmasıyla dikkat çekmişti. Hikayenin ana karakteri de Lara Croft’tu. Eidos tarafından hazırlanan oyun büyük ilgi görmeyi başarmıştı. Toplamda 35 milyondan fazla sattı. Sonra Eidos firması Square Enix’in bir parçası oldu. Square Enix de 2013 senesinde yeni bir oyunla karşımıza çıktı. Burada da genç Lara Croft’un maceralarına şahit oluyorduk. Elbette karakterin geçmişi oyundan ibaret değil. Sevilen oyun daha sonra beyaz perdeye uyarlandı. Hatta bu önemli karaktere Angelina Jolie hayat verdi. Bahsi geçen filmler de 2001 ve 2003 senelerinde vizyona girdi. İki yapım dünya genelinde 432 milyon dolar kazandırdı. Hollywood’un sevilen yapımları döndürme furyası devam ederken Tomb Raider da gündeme geldi.

Alicia Vikander de son zamanların yükselen yıldızlarından biri olmasıyla dikkat çekiyor. Sevilen oyuncu şimdiye kadar Anna Karenina, The Fifth Estate, Seventh Son, Ex Machina, The Man from U.N.C.L.E., The Danish Girl ve Burnt gibi işlerde izleyici karşısına çıktı. Hatta The Danish Girl’deki performansıyla En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscar’ına layık görüldü. Onu yakın zamanda izleyeceğimiz işler arasında Jason Bourne ve The Light Between Oceans gibi filmler yer alıyor. Vikander şimdi kariyerine bir de Lara Croft karakterini ekleyecek.