League of Legends Dominion haritasını oynayan oyuncu azlığı nedeniyle kapatılacağı Riot Games tarafından duyuruldu!

Riot Games Dominion haritasını yaklaşık olarak 4 yıl önce duyurmuştu, belki biraz daha fazla zaman geçmiş olabilir üstünden. Bu haritanın doğal olarak en temel amacı oyuna yeni bir soluk kazandırmak ve aynı haritadan sıkılan oyunculara alternatif sağlamaktı. The Crystal Scar (Kristal Kayalık) haritasıyla daha hızlı daha hareketli bir oyun modu bizlere sunulmuştu. Hızlandırılmış seviyeler ve arttırılmış altın kazanma oranları ile çabuk bir oyun tarzıyla gelmişti Dominion.

League of Legends Dominion

Günümüzdeki duruma baktığımız zaman ise Dominion’un çok popüler olduğunu söyleyemeyiz. Hatta bu oyun modu neredeyse boş. Riot Games de bu durumun sonucu olarak bu haritayı kapatma kararı aldı. 22 Şubat, Pazartesi günü Dominion haritası resmi olarak ve sonsuza kadar kapatılacak.

Riot Games’in açıklamasına göre, League of Legends’ı aktif olarak oynayan oyuncuların sadece 0.5%’lik bir kısmı Dominion’u oynamayı sürdürüyormuş. Bu da fazlasıyla düşük bir sayı. Ayrıca, genel olarak oyunun Summoner’s Rift (Sihirdar Vadisi) haritasına odaklanıldığı ve tüm şampiyonların bu sisteme göre dengelendiğini düşününce, Dominion modunun dengesiz ve kötü bir oyun tecrübesi sunduğunu da açıklamalarına eklediler.

Dominion haritasının şerefine Riot Games, bu haritada 100’den fazla galibiyeti olan oyunculara özel bir ikon hediye edeceğini de belirtti.

Eğer Dominion’u hala denemediyseniz, bir an önce denemenizde fayda var! 22 Şubat son gün!