Fox Network Group tarafından televizyona uyarlanan Legion dizisi 2017 yılında Türk izleyicilerin de karşısına çıkacak.

Marvel Television’ın FX Production ile ortak olarak ekrana taşıdığı Legion, 125’ten fazla ülkede aynı gün yayına başlayacak. Diziyi Türkiye’de FX kanalı ekrana getirecek.

Marvel çizgi romanlarından uyarlanan dizi X-Men hikayeleriyle bağlantılı olmasıyla dikkat çekiyor. Noah Hawley tarafından yaratılan dizi daha şimdiden büyük bir heyecan yaratıyor.

Televizyona uyarlanacağı uzun zaman önce belli olan yapım FX’ten sezon onayını haziran ayının başında aldı. Burada çizgi romanlarda Charles Xavier’in oğlu olarak tanıdığımız David Haller karakterinin hikayesi anlatılacak. Babasına benzer bir yeteneğe sahip olan David, ufakken şizofren zannedilecek. Bu sebeple de uzun süre tedavi görecek. Ancak geçen zamanla birlikte duyduğu seslerin aslında gerçek olduğunu, bunları uydurmadığını fark edecek. Böylece David’in hayatında yepyeni bir dönem başlamış olacak. Şimdilik dizide onu Charles Xavier’in oğlu olarak mı göreceğiz, hikayenin X-Men ile ne kadar bağlantısı olacak, farklı mutantlar yer alacak mı gibi sorular cevapsız.

Legion dizisinin başrollerinde Başrollerinde Dan Stevens (Downton Abbey), Rachel Keller (Fargo), Jean Smart (Fargo), Aubrey Plaza (Parks and Recreation), Jeremie Harris (A Walk Among the Tombstones), Amber Midthunder (Hell or High Water), Katie Aselton (The League) ve Bill Irwin’in (Interstellar) gibi isimleri göreceğiz.

İlgi uyandıran bu yapımın 2017 senesinin başlarında izleyici karşısına çıkması bekleniyor.