legion

FX kanalında izleyici karşısına çıkacak olan Legion dizisinin X-Men filmleriyle bağlantılı olacağı sonunda kabul edildi.

Bildiğiniz gibi Marvel Television ve FX Production ortaklığında bir Marvel çizgi romanı daha televizyonun yolunu tutuyor. Noah Hawley tarafından yaratılan dizide Charles Xavier’in oğlu olarak tanıdığımız David Haller karakterinin hikayesi anlatılacak. Bu karakteri Dan Stevens canlandıracak. Babasına benzer bir yeteneğe sahip olan David, ufakken şizofren zannedilecek. Bu sebeple de uzun süre tedavi görecek. Ancak geçen zamanla birlikte duyduğu seslerin aslında gerçek olduğunu, bunları uydurmadığını fark edecek. Böylece David’in hayatında yepyeni bir dönem başlamış olacak. Bir süre David’i dizide Charles Xavier’in oğlu olarak mı göreceğiz, hikayenin X-Men ile ne kadar bağlantısı olacak, farklı mutantlar yer alacak mı gibi sorular cevapsız kalmıştı. Şimdi bunlardan en azından bir tanesi kesinleşmiş oldu.

Merak edilen bu konuyla alakalı açıklama Bryan Singer’dan geldi. Edinburgh Televizyon Festivali’ne katılan Singer, “Legion, X-Men evreninin bir parçası olacak. İzlediğiniz zaman onu bu şekilde etiketlendirmeniz gerekmeyecek çünkü tek başına da var olabilecek bir hikayeye sahip.” sözlerini sarf etti.

Kafalar Hala Karışık

Tabii henüz kafalarımızdaki soru işaretleri son bulmadı. Sizin de bildiğiniz gibi X-Men filmlerinin oldukça karmaşık bir zaman çizgisi var. Üzerine işler X-Men: Days of Future Past ile daha anlaşılmaz bir hale geldi. Gelecek büyük oranda değiştiği için David Haller’in hangi zaman akışından olduğu tam olarak bilinmiyor. Bu tarz soruların da Legion’ın başlamasıyla cevaplanması bekleniyor.

Legion dizisinin 2017 senesinde ekrana gelmesi bekleniyor.