Sorcerer Supreme yani Yüce Büyücü sıfatını Loki’ye kaybeden ve ağır bir yenilgi alan Doctor Strange güç arayışına girmişti. Bu gücü de Yggdrassil’de bulmuştu. Ancak, yeni sayıda yaşananlar hepimizi şaşırttı.

Öncelikle hemen uyaralım. Doctor Strange çizgi romanıyla ilgili olarak yazımızda keyif kaçırıcı detaylar (spoiler) bulunmaktadır. Doctor Strange çizgi romanını düzenli takip ediyor ve son sayıyı henüz okumadıysanız, bu haberimizin içeriği keyfinizi kaçırabilir.

Evet, Doctor Strange bir önceki yani 383. sayıda Asgard’a gitmiş ve Yggdrasil (Dünya Ağacı) sayesinde büyük bir güç kazanmıştı. Hatta bu sahip olduğu güç ile kendisinin tanrı seviyesine ulaştığını söylemişti. Bu sayıda da Doctor Strange yeni gücüyle birlikte Yüce Büyücülüğü geri kazanmak için Loki’nin karşısına çıktı.

Bu sayıda büyüyle ilgili önemli bir detay da öğrendik. Savaş başladığında Loki, Doctor Strange’in Ygddrasil’in verdiği gücün karşılığını ödeyecek kadar güçlü olmadığını söylüyor. Doctor Strange de bunun farkındaymış. Çünkü kendisinin Sentry’ye gittiğini ve bu “ödemeyi” Sentry’ye aktardığını görüyoruz. Bu ufak hileyle birlikte de Doctor Strange Loki’ye karşı üstünlüğü kazanıyor. Bu muazzam büyü savaşı karşısında da Zelma (eski asistanı) tüm büyüleri etkisiz kılacak bir büyü yapıyor. Amacı her ne kadar iki büyücünün oturup konuşması olsa da bu safça müdahale işleri karmaşık hale getiriyor.

Doctor Strange Loki savaşı

Büyünün geçici süreyle etkisiz hale gelmesinin ardından Doctor Strange sadece bir insan olurken, Loki tanrılığını koruyor ve Doctor Strange’i tam anlamıyla döverek etkisiz hale getiriyor. Bu üstünlüğünü de kullanarak Sanctum Sanctorum’daki kitli odayı açtırıyor. Ancak, bu hamlesi ona pahalıya patlıyor. Bu kitli oda aslında Void için hazırlanmış bir hapishaneymiş! Sentry’ye denk güçte ama gücün karanlık tarafında olan Void, Doctor Strange ile birleşiyor. Eh, Yggradrasil’in ardından Doctor Strange, Void ile birleşerek bir kez daha muazzam bir güç elde ediyor.

Bundan sonra neler olacağını bilmiyoruz. Vod’in gücüyle Loki yenilse bile Doctor Strange ve Void arasında neler olacak burası büyük bir soru işareti.