Netflix’te ekrana gelecek olan Luke Cage dizisi sonunda kısa bir tanıtımla izleyicilerin karşısına çıktı.

Bilindiği üzere bugün aynı zamanda Daredevil’ın ikinci sezonu yayımlandı. On üç bölümü bir günde bitirmeyi başaran hayranları bir sürpriz bekliyordu: Luke Cage’in ilk tanıtımı. Marvel ile Netflix’in üçüncü ortak yapımı olan dizide Jessica Jones’ta tanıdığımız kahramanın maceraları anlatılacak. Bu yapımda başrolde Mike Colter yer alıyor. Ona Mahershala Ali, Alfre Woodard, Simone Missick, Theo Rossi, Frank Whaley, Sônia Braga ve Rosario Dawson gibi isimler eşlik ediyor. Cheo Hodari Coker’in yarattığı dizinin bu yıl eylül ayında ekrana gelmesi bekleniyor.

Paylaşılan 20 saniyelik tanıtımda Luke Cage’i oldukça sakin bir şekilde eli silahlı adamların karşısında dururken görüyoruz. “Sanırım siz henüz benim adımı duymadınız.” sözlerinin ardından bu adamlar tarafından kurşun yağmuruna tutuluyor. Etraf alt üst olurken kahramanımız bu durumdan zerre kadar etkilenmiyor. Karşısındaki adamların şaşkınlığı eşliğinde onun “Devamlı yeni kıyafet almaktan bıkmaya başladım.” sözleri duyuluyor. Tanıtımın sonunda Luke Cage dizisinin logosu da ilk kez gün yüzüne çıkmış oluyor.

Yakın zamanda Netflix’teki dördüncü Marvel dizisi olan Iron Fist’in başrolünde kimi göreceğimiz de açıklanmıştı. Daniel Rand karakterini Game of Thrones dizisiyle tanıdığımız Finn Jones’un canlandıracağı açıklanmıştı. Bu dizinin yayın tarihi henüz bilinmiyor.

Luke Cage, 13 bölümden oluşan ilk sezonuyla 30 Eylül’den itibaren tüm Netflix kullanıcıları tarafından izlenebilecek.