Netflix’te ekrana gelecek olan Marvel dizilerinden biri olan Luke Cage için beklenen açıklama geldi. İlk sezonun eylül ayınca seyirci karşısına çıkacağı belli oldu.

Bilindiği üzere Netflix ve Marvel bir grup kahramanın maceralarını ekrana getirmek üzere anlaştı. Bu kahramanlar arasında Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage ve Iron Fist yer alıyor. Tüm bu isimlerle tanışmanın ardından kahramanlarımız The Defenders dizisiyle bir araya gelecek. The Avengers benzer bir şekilde ancak caddelerde adalet arayacaklar.

Luke Cage karakteriyle kasım ayında yayımlanan Jessica Jones dizisinde tanışma fırsatı yakalamıştık. İnsan üstü güçlü olan, derisi hiçbir şekilde zarar görmeyen bu karakter, Eylül 2016 ile kendi dizisine kavuşacak. Onu Game of Thrones dizisiyle tanıdığımız Finn Jones’un canlandıracağı Iron Fist izleyecek.

Dizinin yayın tarihini açıklayan karaktere hayat veren Mike Colter oldu. Colter, bu ay ekrana gelecek olan Daredevil’ın ikinci sezon galasına katıldı. Kendisine yöneltilen sorular üzerine dizinin eylül sonunda izleyicilerin beğenisine sunulacağını açıkladı.

Merakla beklenen Luke Cage dizisi 30 Eylül’den itibaren tüm Netflix kullanıcıları tarafından izlenebilecek.