Amerikan televizyonunda çizgi roman uyarlaması yapımların sayısı her geçen gün artıyor. Sonbahar aylarında Luke Cage de bu kervana dahil olacak. Merakla beklenen yapımdan yeni bir tanıtım gün yüzüne çıktı.

Bu yeni proje Marvel’in diğer sokak kahramanları gibi Netflix’te ekrana gelecek. Diziden ilk tanıtım mart ayında Daredevil’in ikinci sezonuyla paylaşılmıştı. Şimdi yeni sahnelerin yer aldığı bir video geldi. Marvel çizgi romanlarından uyarlanan bu yapımda başrolde Mike Colter yer alıyor. Dizide onunla birlikte Mahershala Ali, Alfre Woodard, Simone Missick, Theo Rossi, Frank Whaley, Sônia Braga ve Rosario Dawson gibi isimleri de izleme şansı elde ediyoruz.

Marvel Televizyonu Nereye Gidiyor?

Cheo Hodari Coker tarafından yaratılan dizide Jessica Jones ile tanıdığımız Luke Cage’in solo maceralarını göreceğiz. İlk sezonu 13 bölümden oluşan yapım Marvel Sinematik Evreni’nin bir parçası olacak. Fakat özellikle Jessica Jones, Daredevil ve Iron Fist ile yakın ilişkiler içinde olacak. Bu ekip daha sonra The Defenders ismiyle bir araya gelecek. Bir nevi sokakların Avengers ekibine dönüşecek. Ancak bu merakla beklenen buluşmadan önce Luke Cage dizisini izlememiz gerekecek.

San Diego Comic Con 2016’daki Luke Cage panelinde sadece tanıtım paylaşılmadı. Daredevil’ın üçüncü sezonu müjdelendi. Iron Fist ve The Defenders dizilerinden ilk tanıtımlar paylaşıldı. Kısacası Marvel televizyon yapımları için dolu dolu bir gün geride kaldı.

Luke Cage ilk sezonuyla 30 Eylül’de karşımıza gelecek.